Witajcie! Dawno nic nie dodawałem, ale dziś nie sposób, bym niczego nie napisał, takie emocje mną targają po wczorajszym meczu. Meczu?- zapytacie. Tak, tak- meczu, i to w piłkę nożną. Kto taki niby grał?- pewnie i to pytanie zaczynacie sobie zadawać. Śpieszę z odpowiedzą- reprezentacja Polski zmierzyła się z Angolą, lecz nie ta Brzęczykowa, tylko Ampfutbolowa. Nie wiecie, czym jest Ampfutbol? Spokojnie, ja też do niedawna nie wiedziałem. W Polsce nic się o tym nie mówi, nigdzie nie pisze, w telewizji też tego na pewno nie znajdziecie... Taki to już nasz kraj... Ampfutbol jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej wadzie lub amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Tak właśnie, gracze po amputacji czy wadzie- jak oni biegają?- o kulach! I to jak! https://www.youtube.com/watch?v=fVhaH-8WOGs -sami zobaczcie jak to się robi. Zatem nasza reprezentacja wzięła (kolejny już...
Blog studenta Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. O studiach, o życiu, o grach i nie tylko.