Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2019

Redefinicja

Witajcie, Jadę sobie tramwajem, spokojnie czytam książkę, gdy nagle odzywa się do mnie facet spod przeciwnego okna: -Synu, masz może książeczkę do nabożeństwa i różaniec? -Nie, nie przy sobie, w domu mam. -Nie masz książeczki ani różańca? A jesteś katolikiem? -Tak. -To nieładnie. Powiedziawszy to, dał mi już spokój, ale tylko powierzchownie. W środku zostawił wiele pytań. Zanim się jednak nad tym porozwodzę, może wpierw zakończę tę historię. Otóż myślałem, że to może być jakiś człowiek z odnowy, czy może nawet protestant. Oni, z tego, co wiem, lubią takie akcje. Po chwili jednak zacząłem i co do tego mieć wątpliwości. Obok niego siedziała dziewczyna, niezbyt grzecznie ubrana, niewątpliwie jego towarzyszka. Śmiała się i głośno mówiła, że nie wierzy, że to zrobił itp. On też się śmiał, potem zaczął coś do niej gadać, przerywając co chwilę przekleństwami. Ja zatopiłem się w lekturze mojej książki. Gdy zbierali się już do wyjścia, zwrócił jeszcze raz moją uwagę, gdy podszedł d...

Czas podsumowań i postanowień

Witam Państwa w Nowym Roku! Czas na kolejny post o samodoskonaleniu! Tak więc zacznę od podsumowań: Jak wiecie, w zeszłym roku powziąłem 6 głównych podsumowań, oto wyniki: 1.Przeczytać całą Biblię Niestety, z przykrością stwierdzam,  że nie udało mi się tego dokonać. Trochę przeczytałem, ale nie wszystko, nawet nie połowę. Kolejny rok, kolejny raz to samo... No trudno, może w tym roku się uda. W grudniu tego roku otrzymałem wspaniały prezent od Fundacji, której stypendystą jestem. Słyszeliście o aplikacji Biblia Audio? Wspaniała rzecz, polecam wam wszystkim, o wiele łatwiej zabrać się za słuchanie, niż czytanie, przynajmniej mi. Do tego wspaniała obsada lektorska, przyjemność dla uszu, nie tylko dzięki pięknu tekstu, ale i dzięki pięknej oprawie muzycznej. Może dzięki temu uda mi się wypełnić to postanowienie w tym roku. 2 i 3. Schudnąć i trenować Te dwa postanowienia łączą się ze sobą, dlatego omówie je razem. Powiem tak... i się udało i nie udało. Pierwsze m...