Witajcie! Dziś znów z zupełnie innej beczki, niż miało być. Ostatnio rozpisałem się o karciance Star Realms, potem miałem napisać coś na temat kilku fizjoksiążek, ale jak widać po tytule- wyszło coś zupełnie innego. Kilka dni temu skończyłem czytać książkę "Rok 1984" G. Orwell'a (swoją drogą- gorąco polecam każdemu- szczególnie przed zbliżającymi się wyborami!), a z niej poznałem m.in. takie pojęcie jak "dwójmyślenie"- kto czytał, rozumie, o co chodzi, a kto nie- proszę bardzo: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dw%C3%B3jmy%C5%9Blenie - tutaj możecie doczytać. Także myślę, że najlepiej, jak właśnie to będziecie stosować, czytając mojego bloga haha (choć mam nadzieję, że niebawem zrecenzuję również i wspominane wcześniej książki) :D No dobrze, ale czemu właśnie chodziki? Czemu ja, student, bez żony, bez dzieci, się tym zająłem? Kilka dni temu była książka, a przedwczoraj- moja grupa zaczęła realizować na studiach nowy przedmiot- DZR, czyli DIAGNOSTYKA I USPR...
Witajcie! W nowym roku, na odświeżonej stronce :D Co prawda tę odświeżyłem już jakiś czas temu, ale jak dotąd nie było niestety okazji (a raczej czasu), by coś na niej zamieścić. Nowy rok, nowe zaskoczenia- wszak całe to odświeżanie zrobiłem z myślą o tym, by publikować tutaj dużo na temat fizjoterapii, anatomii i takie tam, a na drugim planie miały być gry (karcianki, planszówki i tym podobne sprawy)- jak widać- być może będzie zupełnie odwrotnie :D Nie przedłużając, przejdźmy do gry, która, ku mojemu zaskoczeniu, bo choć odkryta przeze mnie dopiero pod koniec zeszłego już roku, mianowicie w okolicach początku grudnia, z miejsca stała się moją ulubioną karcianką ever. Star Realms , bo o niej teraz mowa, to gra deck-buildingowa (czyli polegająca na tworzeniu swojej własnej talii przez każdego z graczy spośród dostępnych dla wszystkich kart wykładanych na środek stołu z tzw. talii handlu), która to przenosi nas w przyszłość, a co więcej- rzecz dzieje się w kosmosie (wzrost...